Zobacz menu

POZNAJ NASZE OSIEDLE

Łopuchowo Sąsiedztwa znajdują się 22 km
od Poznania, blisko Stajni Łopuchowskch i Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

30 domów
w 1 etapie
8 typów
domów
Tereny zielone
oraz jeziora
od 4000 zł/m2
atrakcyjna cena
80-144 m2
metraże domów
od 350 m2 do 1125 m2
powierzchnia działek
Atrakcyjne działki
na sprzedaż
Cicha okolica
z dala od urbanizacji
Stajnie Łopuchowskie
Miejsce rekreacji

Podstawą filozofii osiedla Łopuchowo są sąsiedztwa, najprzyjaźniejsza forma zamieszkania.

Jedno sąsiedztwo składa się z kilkunastu domów. Pozwala to czuć się bezpiecznie i tworzy lokalna wspólnotę jednocześnie zapewniając prywatność.

Teren bezpośrednio sąsiaduje ze Stajniami Łopuchowskimi, jedna z najlepszych stajni w Wielkopolsce, która jednocześnie jest znakomitym miejscem do rekreacji na świeżym powietrzu. Historyczny dwór wraz z rewitalizowanym parkiem dworskim nadaje miejscowości prestiż oraz dodaje charakteru.

Osiedle Łopuchowo znajduje się w pobliżu Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, Rezerwatu Śnieżycowy Jar oraz wielu lasów oraz jezior. Liczne tereny spacerowe, ścieżki rowerowe oraz czyste powietrze umożliwiają aktywność fizyczna na łonie natury nawet dla najbardziej wymagających. W trosce o państwa komfort nad odległym o kilkaset metrów jeziorem zbudowaliśmy pomost i przygotowaliśmy plażę.

Domy na osiedlu Łopuchowo są przestronne a każdy z nich ma własny ogród oraz zapewnione miejsce parkingowe. Można je modyfikować do własnych potrzeb i przewidzieć przyszłą rozbudowę. Projekty przewidują minimalne zużycie energii na ogrzewanie w oparciu o pompy ciepła i fotowoltaikę.

W planie osiedla przewidziane są tereny do rekreacji, gdzie zapewnimy strefy relaksu, place zabaw i zadaszoną przestrzeń do grillowania. Wszystko to stworzy dodatkową przestrzeń, gdzie będzie można przyprowadzić znajomych oraz umożliwi wspólne kontakty sąsiedzkie. Łopuchowo jest położone 30 km na północ od Poznania. Znajduje się tu szkoła, przedszkole I plac zabaw. Zakupy można zrobić w sklepie mieszczącym się przy wjeździe do miejscowości. Możliwość dotarcia do Poznania zapewnia Droga Wojewódzka 196 lub nowoczesny szynobus. Dojazd szynobusem z Łopuchowa na Dworzec Poznań Grabary zajmuje zaledwie 30 minut, na Dworzec Główny pojedziemy w 37 minut. Komunikacja autem zajmuje podobną ilość czasu.

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Zobacz typy domów

A-III_s
Pietrowy podwójny spadzisty
Metraż: 81,18 m2
Cena od: zł brutto
A-IV_s
Piętrowy podwójny spadzisty
Metraż: 133,08 m2
Cena od: zł brutto
W-1
Parterowy wolnostojący
Metraż: 115 m2
Cena od: zł brutto
P-2
Parterowy podwójny
Metraż: 104 m2
Cena od: zł brutto
P-1
Parterowy podwójny
Metraż: 99 m2
Cena od: zł brutto
A-IV
Piętrowy podwójny spadzisty
Metraż: 133,08 m2
Cena od: zł brutto
A-III
Pietrowy podwójny spadzisty
Metraż: 81,18 m2
Cena od: zł brutto
B-II
Piętrowy bliźniaczy połączony ścianą garażu
Metraż: 144,39 m2
Cena od: zł brutto
B-I
Piętrowy bliźniaczy połączony ścianą garażu
Metraż: 137,19 m2
Cena od: zł brutto
A-II
Piętrowy bliźniaczy
Metraż: 121,84 m2
Cena od: zł brutto
A-I
Piętrowy bliźniaczy
Metraż: 79,08 m2
Cena od: zł brutto

ZOBACZ ZALETY

Zalety osiedla Łopuchowo Sąsiedztwa

Własny ogród
przy domu
Wygodne połączenie
szybką linią kolei
Szkoły i przedszkola
niedaleko osiedla
Zróżnicowana oferta
w atrakcyjnej cenie
Dojazd
30 minut do Poznania
Rezerwaty przyrody
na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko

WYJĄTKOWE MIEJSCA

Przyjazne otoczenie

Adres Inwestycji
Łopuchowo 3 , 62-095 Łopuchowo

Łopuchowo jest położone 30 km na północ od Poznania. Znajduje się tu szkoła, przedszkole i plac zabaw. Zakupy można zrobić w sklepie mieszczącym się przy wjeździe do miejscowości. Możliwość dotarcia do Poznania zapewnia Droga Wojewódzka 196 lub nowoczesny szynobus.

Stajnie Łopuchowskie
Miejsce do rekreacji i sportu
dla całej rodziny

#100 powodów

Przewiń aby zobaczyć wszystkie

Dwór szachulcowy
Pobliski dwór z piękną historią wybudowany w 1780 roku.
Czytaj więcej
Fotowoltaika
Mają Państwo możliwość zamontowaniu na dachu paneli słonecznych, które pozwolą osiągnąć niezależność energetyczną.
Czytaj więcej
Spokój
Którego nie zaznasz w ruchliwym centrum.
Czytaj więcej
Wieczne wakacje
Takie jest życie na wsi, można poczuć się jak na codziennych wakacjach.
Czytaj więcej
Pomost
Który pozwala zbliżyć się do przyrody, będzie się mieścił nad położonym obok osiedla jeziorem. Będzie tam również plażą.
Czytaj więcej
Obszary Natura 2000
Obszary Natura 2000 to nie tylko prestiż ale i zobowiązanie. Sąsiedztwa Łopuchowo wkomponowują się w tereny przyrodnicze tak blisko Poznania. Czy warto tu zamieszkać? Sprawdź.
Czytaj więcej
Pompa ciepła
W każdym domu odpowiada za ekologiczne ogrzewanie.
Czytaj więcej
Sposoby wykończenia budynków
Mają Państwo elastyczność. To klient decyduje czy chce zakupić od nas działkę niezabudowaną, z rozpoczętą budową czy dom niemal wykończony.
Czytaj więcej
Ruch samochodowy
Mniejszy ruch niż w centrum oznacza dużo mniejsze zanieczyszczenia powietrza oraz mniejszy hałas.
Czytaj więcej
Zanieczyszczenie sztucznym światłem miejskim
Zobacz gwiazdy. Nawet te najmniejsze rzeczy mają ogromny wpływ na Twoje szczęście. Wyobraź sobie, że wracasz do domu w ciemny zimowy wieczór, oddychasz głęboko świeżym powietrzem i widzisz nas sobą gwiazdy. Dzięki dużo mniejszemu zanieczyszczeniu sztucznym światłem będziesz w stanie je zobaczyć.
Czytaj więcej
Szynobus
Szybki dojazd na dworzec kolejowy Poznań Główny w 40 minut. Stąd można dotrzeć poznańska komunikacją miejską w dowolne miejsce w stolicy wielkopolski. Dworzec kolejowy jest zintegrowany z dworcem PKS.
Czytaj więcej
Miasto-Wieś (Broadacre City)
Projekt Miasto-Wsi Franka Lloyda Wrighta. Ten słynny architekt uznał, że Chicago, w którym funkcjonował jest odczłowieczone. Dlatego zaprojektował własne miejsce, gdzie potrzeba obcowania z naturą byłaby zrealizowana. Miasto-Wieś Broadacre było by zaprzeczeniem Chicago. Niestety, ten ambitny projekt nie został nigdy zrealizowany. Oprócz tego Wright w latach 30 uważał, że rozwój technologii (elektroniki oraz samochodów) umożliwi utworzenie takie miasta. Elementy jego utopijnej, wówczas, wizji dziś są obecne w większości podmiejskich dzielnic. Czasem są zrealizowane z różnym efektem, u nas ten efekt będzie dobry a założenia zostaną zrealizowane. Istnieją podobieństwa między pomysłem Wrighta a osiedlem Łopuchowo Sąsiedztwa. Pierwszym i bardzo istotnym elementem jest fakt, że Łopuchowo Sąsiedztwa jest zaplanowane jako całość. Przestrzenie półprywatne, integracja w obrębie kwartałów (sąsiedztwa) czy ekologiczne rozwiązania architektoniczne i przestrzenne sprawiają, że Łopuchowo Sąsiedztwa jest dobrze rozplanowane na poziomie technicznym. To będzie świetny projekt zrealizowany na dobrym poziomie, oparty na przemyślanej wizji. Łopuchowo Sąsiedztwa odróżnia się tym od wielu innych realizacji deweloperskich. Tu mamy do czynienia z inwestycją zaprojektowaną zarówno w skali makro jako całość oraz mikro. Wright w swojej wizji podkreślał znaczenie samorealizacji oraz indywidualnej własności. Postrzegał każdą działkę jako miejsce, w którym każda osoba mogłaby się realizować. W jego mieście miało by być miejsce na każdy rodzaj aktywności, tylko w spersonalizowanej, łatwej do zarządzania skali. Tak samo jest w Łopuchowo Sąsiedztwa, jest to idealne miejsce, aby każdy z mieszkańców mógł się samorealizować.
Czytaj więcej
Rekuperacja
System odzyskiwania energii.
Czytaj więcej
Unikalność
W przeciwieństwie do typowego (stłoczonego, niezorganizowanego, alienującego) budownictwa deweloperskiego Sąsiedztwa Łopuchowo dają̨ wiele powodów do szczęśliwego życia rodzinnego. Pozwalają̨ na prywatność́ i jednocześnie wyjątkowe relacje sąsiedzkie, łącząc zalety życia miejskiego i poza miastem oraz dają̨ niezliczone możliwości aktywnego korzystania z otaczającej przyrody.
Czytaj więcej
Mniejsze korki
Oprócz wolniejszego tempa życia również mniejszy ruch w tym rejonie powoduje niższy poziom stresu. Mieszkając w Łopuchowe będziesz w stanie pokonywać większe dystanse w mniejszą ilość czasu. To z powodu tego, że po drodze będzie mniej świateł oraz nie będzie korków. Oprócz tego znalezienie miejsca parkingowego przestanie być problemem a denerwujące spóźnienia staną się przeszłością.
Czytaj więcej
Stres
Mniejszy stres = lepsze życie.
Czytaj więcej
Cena
Dom w cenie mieszkania, mniejsza cena za metr kwadratowy.
Czytaj więcej
Zieleń na osiedlu
Zachowanie istniejących drzew i liczne nasadzenia nowych.
Czytaj więcej
Murowana Goślina
Odległa o 10 minut drogi od Łopuchowa miejscowość.
Czytaj więcej
Drogi rowerowe
Wewnętrzna drogi rowerowe zachęcają do zielonej komunikacji.
Czytaj więcej
Grill
Grillowanie to nie tylko sposób na przyrządzenie jedzenia. To coś co pozwala nam zintegrować się z rodziną oraz przyjaciółmi przy wspólnym posiłku.
Czytaj więcej
Presja
Mniejsza presja otoczenia pozwala skupić się na rzeczach, które są dla Ciebie naprawdę ważne.
Czytaj więcej
Park Dworski
Zlokalizowany przy ruinach Dworu Łopuchowskiego.
Czytaj więcej
Niebo
Czy jest coś piękniejszego niż otwarte niebo, gwiazdy i delikatne światło księżyca.
Czytaj więcej
Sklep spożywczy
Najbliższy sklep spożywczy to „Tęcza”, znajduje się przy wjeździe do miejscowości.
Czytaj więcej
Dlaczego nie
No właśnie, dlaczego? Jeśli masz wątpliwości skonsultuj je z naszymi doradcami, pomożemy znaleźć optymalne rozwiązanie.
Czytaj więcej
Wolność
Wolność, aby wieść życie bezkompromisowo, w swoim własnym domu i w swoim własnym stylu.
Czytaj więcej
Rodzina
Łopuchowo to miejsce przyjazne dla rodzin.
Czytaj więcej
Architektura
Jasne domy z dużymi oknami wychodzącymi na naturę. Duża przestrzeń dzienna dla wszystkich domowników wraz z wygodną kuchnią zapewni maksimum komfortu dla każdego. Ponadto strefa półprywatna sąsiedzka oraz funkcjonalne strefa wejścia powiększają przestrzeń użytkową. Natomiast zielony ogród rekreacyjny to w zasadzie piąty pokój.
Czytaj więcej
Wybieg dla psów
Na terenie osiedla będzie się mieścił desygnowany, opłotowany, obszar, gdzie przewidujemy możliwość spuszczania psów ze smyczy, aby pobiegały.
Czytaj więcej
Łopian
To od tej rośliny wywodzi się nazwa miejscowości.
Czytaj więcej
Usługi i rekreacja dla mieszkańców
Dominującą rolę w kwartale usługowym pełni otwarty wspólny teren placu o zróżnicowany programie. Po prawej stronie, na wprost zabudowań stajni zlokalizowane są 3 modułowe budynki usługowe, tworzące zamknięcie architektoniczne placu. Modułowość pozwala dostosować najmującym pod siebie potrzebną przestrzeń lokalu, czy to pod handel, czy usługi gastronomiczne z dodatkowym letnim ogródkiem. Sąsiedztwa Łopuchowo to przestrzeń otwarta na realizację pomysłów zwiększających wygodę̨ i jakość́ życia, a także rozwijające pasje mieszkańców. Planowany kwartał usługowy zapewnia mieszkańcom na to miejsce.
Czytaj więcej
Zabudowa sąsiedztw
Skupiska 8-26 domów skupionych wokół wspólnej półprywatnej rekreacyjnej przestrzeni zielonej, Każde sąsiedztwo ma unikalny charakter. Dobre relacje z innymi pomagają nam żyć dłużej i być szczęśliwszymi.
Czytaj więcej
Sielski krajobraz
Pobudza produktywność.
Czytaj więcej
Stajnie Łopuchowskie
Jedna z najlepszych stajni w Wielkopolsce, miejsce dla ludzi z pasją.
Czytaj więcej
Rezerwaty przyrody
Na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko mieści się 5 rezerwatów przyrody: Śnieżycowy Jar, Las Mieszany, Buczyna, Klasztorne Modrzewie oraz Żywiec Dziewięciolistny.
Czytaj więcej
Koronawirus
Globalna pandemia COVID-19 zmieniła sposób w jaki żyjemy. Osoby które posiadają własny ogródek bardzo zyskały w sytuacji kiedy wyjście z domu było utrudnione lub wręcz zabronione. Zakup domu w Łopuchowo Sąsiedztwa pozwala nam się zabezpieczyć w sytuacji kolejnych epidemii.
Czytaj więcej
Slow Down Poznań
Jesteś z Poznania, ale chciałbyś odrobinę zwolnić to jest to miejsce dla Ciebie.
Czytaj więcej
Rower
Teren do treningów rowerowych.
Czytaj więcej
Dwutlenek węgla
Dojazd do miejscowości pociągiem zmniejsza emisję CO2 przy dojazdach.
Czytaj więcej
Przestrzenie wspólne
W obrębie sąsiedztwa.
Czytaj więcej
Pętle triatlonowe
Okolica Łopuchowo pozwala na trenowanie wszystkich trzech elementów triathlonu: pływania, roweru i biegania.
Czytaj więcej
Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki
Szlak turystyczny, który ma celu umożliwienie zapoznania się turystów z drewnianą architekturą kościołów. W skład szlaku wchodzi łącznie 12 kościołów. Najbliższy kościół ze szlaku to Kościół św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie. Odległość od Łopuchowo Sąsiedztwa do kościoła to niecałe 6km.
Czytaj więcej
Więcej przestrzeni
Sąsiedztwa Łopuchowo to dobre miejsce do życia. Tworzą tkankę pozwalająca mieszkańcom prawdziwie czerpać korzyści z mieszkania poza granicami dużego miasta. Przestrzeń do życia tworzą sąsiedztwa mieszkaniowe, miękko wpisane w krajobraz naturalny, otwarte na siebie poprzez spójnie prowadzony w całości terenu układ zieleni rekreacyjnej i priorytetowej komunikacji pieszej. To miejsce, w którym wyważona jest przestrzeń prywatna, półprywatna i publiczna. Dzięki temu możliwe są bogate interakcje społeczne z sąsiadami. Domy zapewniają komfort wszystkim mieszkańcom. Elastyczny plan mieszkań dostosowuje się do potrzeb dojrzewających rodzin, pozwala na dopasowanie programu do aktualnej sytuacji. Prowadzą do nich bezpieczne drogi, gdzie priorytet mają piesi i rowerzyści.
Czytaj więcej
Optymalizacja spacerów
Często wracając z pracy lub szkoły nie mamy już siły iść na spacer. Tutaj przechadzka jest zdecydowania prostsza co powoduje, że można na przykład częściej można wychodzić na spacer z psem. Korzysta na tym zarówno nasz czworonożny przyjaciel jak i jego opiekun.
Czytaj więcej
Miejsce postojowe
Każdy dom będzie miał wyznaczone miejsce postojowe, znalezienie parkingu nie będzie już problemem.
Czytaj więcej
Stawy Stajni Łopuchowskich
Położone zaledwie 200 metrów od domów stawy rybne.
Czytaj więcej
Śnieżycowy Jar
Florystyczny rezerwat przyrody. To co czyni go wyjątkowy to bardzo gęste występowanie śnieżycy wiosennej. W okresie, kiedy śnieżyca kwitnie można podziwiać piękne, rozległe białe pola pokryte śnieżycą wiosenną. Tysiące osób, które co roku odwiedzają rezerwat poruszają się pośród roślin po drewnianej kładce. Kładka ciągnie się prawie przez całą trasę i została niedawno wyremontowana, oprócz tego wybudowana dwa tarasy widokowe. Rezerwat ma powierzchnie 9 ha i położony jest około 20 minut od Łopuchowa.
Czytaj więcej
Czyste powietrze
Dzięki unikalnemu położeniu na skraju Puszczy Zielonki
Czytaj więcej
Ingerencja
Niska ingerencja w otoczenie naturalne wokół Łopuchowo Sąsiedztwa.
Czytaj więcej
Grzybiarstwo
Zlokalizowane wokół Łopuchowa lasy to idealny teren do zbierania grzybów.
Czytaj więcej
Sustainable living
“Zrównoważony styl życia”, jeśli zdecydują się Państwo na zainstalowanie na dachu paneli słonecznych pozwoli to uzyskać niezależność energetyczną. Poza tym, jeśli w ogrodzie powstanie ogródek warzywny uzyskują Państwo niezależność od firm energetycznych oraz industrialnych dostawców żywności. Jest to bardzo wyzwalająca, dająca niezależność perspektywa.
Czytaj więcej
Naturalne otoczenie
Pomaga być bardziej kreatywnym.
Czytaj więcej
Osiedle wpisane w przyrodę
Poszanowanie naturalnego ukształtowania terenu.
Czytaj więcej
Bieganie
Miejsce do treningów biegowych.
Czytaj więcej
Ogródek
Własny ogródek zapewnia prywatność oraz
Czytaj więcej
Kwartały mieszkalne
Plan osiedla powstał na bazie kwartałów mieszkalnych określonych MPZP. Chcąc zaproponować optymalne rozwiązanie przestrzeni mieszkańcom, szukającym dobrego życia, MPZP rozwinięto w kształt alternatywnego rozwiązania dla typowej linearnej i monotonnej zabudowy deweloperskiej przedmieść. Kwartały tworzą strukturalnie sąsiedztwa.
Czytaj więcej
Łowienie ryb
Pobliskie jeziora pozwalają oddawać się wędkarstwu.
Czytaj więcej
Jeziora
Łatwy dostęp do kilkunastu jezior w okolicy.
Czytaj więcej
Pływanie
Miejsce do treningów pływackich.
Czytaj więcej
Konie
Miejsce do treningów konnych, zarówno ujeżdżeniowych jak i skoków.
Czytaj więcej
Przygody
Darmowe miejsca do ćwiczeń oraz zewnętrzne przygody, Jest tu tyle okazji, żeby przeżyć niezapomniane przygody na świeżym powietrzu. Kto potrzebuje siłowni, jeśli można pójść popływać w jeziorze, pojeździć na koniu lub pobiegać. Ludzie z miasta podróżują do terenów podmiejskich, aby zaznać natury. Żyjąc tutaj, masz to wszystko na wyciągnięcie ręki.
Czytaj więcej
Zachody słońca
W Łopuchowie są wyjątkowo piękne.
Czytaj więcej
Wsparcie w procesie zakupu
Naszym zadaniem jest zapewnić Państwu maksymalnie ułatwiony proces zakupu domu. Nasz doświadczony zespół przeprowadzi Państwa przez całą procedurę a możliwość wyboru sposobu wykończenia zapewni Państwu maksymalną elastyczność.
Czytaj więcej
Znajomość sąsiadów
Coraz rzadsze w dzisiejszych czasach. Dobry sąsiad to najlepsza inwestycja!
Czytaj więcej
Teren rekreacyjny
W centralnej części osiedla przewidujemy, duży otwarty teren rekreacyjny częściowo zadaszony z elementem wodnym. Będzie tam plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców oraz znajdzie się część odpoczynkowa pod pergolami dla bardziej stonowanych mieszkańców.
Czytaj więcej
Wygoda
Bardziej wygodne niż mogłoby się wydawać. Przeprowadzka z centrum wcale nie oznacza, że trzeba zostać samowystarczalnym farmerem, jeśli się nie chce (choć jest to możliwe). Pobliskie sklepy i supermarkety mają w ofercie te samą gamę produktów co w centrum powiększoną o lokalne warzywa i owoce. Łopuchowo zapewnia świetnie połączenie szynobusowe z centrum oraz wygodną drogę dla aut. Stwarzają one perfekcyjne połączenie z centrum.
Czytaj więcej
Park Dzieje
„Historyczny park rozrywki położony w Murowanej Goślinie. Założony przez Stowarzyszenie Dzieje w 2016 roku. W Parku znajdują się atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in.: sokolarnia, katapulty, zamek rycerski, mini zoo, Biesiada Staropolska oraz scena plenerowa, na której prezentowane są największe w Polsce widowiska nocne. W Parku znajduje się plenerowa scena widowiskowa o powierzchni 44 000 m2, na której od paru lat odgrywane jest widowisko “Orzeł i Krzyż”. W każdym sezonie odgrywanych jest kilka widowisk. Wyróżniają się one licznymi efektami specjalnymi (pirotechnika, mappingi, gra świateł). Tworzone jest przez wolontariuszy.” - https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Dzieje
Czytaj więcej
Mniejsza przestępczość
Mieszkańcy terenów podmiejskich są mniej narażeni na bycie ofiarami przestępstw takich jak: napaść, rabunek czy kradzież niż mieszkańcy centrum. Przestępczość może się zdarzyć wszędzie, a kraj z pewnością nie jest od niej całkowicie wolny. Mimo to, jeśli chcesz mieszkać w miejscu, w którym możesz czuć się bardziej komfortowo, pozwalając swoim dzieciom jeździć na rowerach same do szkoły lub zostawiając otwarte okna na chłodną bryzę podczas snu, statystycznie najlepszym wyborem będą tereny pozamiejskie.
Czytaj więcej
Musica sacra – musica profana
Letni wiejski festiwal muzyki klasycznej. Obywa się w okresie wakacyjnym w pobliskiej Długiej Goślinie. Jest to naprawdę wydarzenie kulturalne na wysokim poziomie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Czytaj więcej
Permakultura
Termin permakultura to połączenie dwóch słów: permanent (ciągły, stały) i agriculture (rolnictwo). Choć pochodzenie słowa permakultura ma pierwotnie właśnie związek z rolnictwem, to obecnie jednak może odnosić się do wielu aspektów życia. W skrócie permakultura to filozofia, według, której nic w naturze nie jest samodzielne a świat jest siecią wzajemnych połączeń. Powoduje to, że należy postawić na zrównoważony rozwój oraz projektować ekologicznie. Centralne zasady permakultury to: „Troszcz się o Ziemię”, „Troszcz się o ludzi” oraz „Dziel się nadmiarem”. Elementy permakultury w Łopuchowo Sąsiedztwa to ogród warzywny oraz możliwość zamontowania odnawialnych źródeł energii. Można również zaplanować ekologiczny ogród z mini sadem ze starymi odmianami drzewa takich jak np. jabłonie, wiśnie, czereśnie czy śliwy. Stare odmiany drzewa owocowych są bardziej odporne na choroby oraz niekorzystne warunki pogodowe.
Czytaj więcej
Plaża
Miejsce do odpoczynku i relaksu nad pobliskim jeziorem.
Czytaj więcej
Zdrowie psychiczne
Mózg człowieka funkcjonuje inaczej na wsi niż w środowisku miejskim. W miastach dwa kluczowe obszary są przesadnie stymulowane, obszary regulujące emocja oraz niepokój. Naukowcy wierzą, że to powodują większy procent problemów ze zdrowiem psychicznym w miastach niż w obszarach podmiejskich. Nie będziesz w stanie całkowicie zapobiec zaburzeniom nastroju tylko dlatego, że mieszkasz na wsi, ani nie masz gwarancji, że będziesz mieć mniej stresu w życiu tylko dlatego, że jesteś poza miastem. Ale unikniesz niektórych czynników zwiększonego ryzyka tych dolegliwości psychicznych, które są głęboko związane z życiem w mieście.Warto rozważyć te korzyści płynące z życia na wsi.
Czytaj więcej
Możliwość uprawy warzyw i kwiatów
Jest to coś czego nie można zrealizować, jeśli żyje się w mieszkaniu.
Czytaj więcej
Naturalne zbiorniki wodne
Dwa naturalne zbiorniki wodne wpisane w układ osiedla czy jest coś piękniejszego niż otwarte niebo, gwiazdy i delikatne światło księżyca.
Czytaj więcej
Marzenie
W Polsce nabywcy domów mają inne oczekiwania niż zagranicą. Ceny mieszkań oraz czynniki społeczne powodują, że dużo powszechniejszy jest wynajem mieszkań. To czego chce większość klientów w Polsce to posiadać na własność dom z ogrodem.
Czytaj więcej
Poczucie wspólnoty
Dużo prościej zintegrować się z paroma sąsiadami za płotem w obrębie sąsiedztwa niż być anonimowym mieszkańcem bloku, w którym mieszka kilkaset nieznających się nawzajem osób.
Czytaj więcej
Home-office
Popularyzacja pracy z domu powoduje, że można pracować również z własnych czterech ścian. Obecne trendy oraz polityka firm wskazują raczej na większą powszechność tego zjawiska w przyszłości. Stworzenie sobie domowego miejsca pracy pozwoli spędzić więcej czasu z rodziną a zieleń za oknem pobudzi kreatywność.
Czytaj więcej
Puszcza Zielonka
Dostęp do Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka – 12000 hektarów unikalnej przyrody.
Czytaj więcej
Śpiew ptaków
Czasem można tu usłyszeć śpiew ptaków a czasem zobaczyć żurawia na polu.
Czytaj więcej
Przedszkole
W Łopuchowie mieści się przedszkole, do którego można posłać dzieci.
Czytaj więcej
Tłok
Tego tu nie znajdziecie.
Czytaj więcej
Zapuszczanie korzeni
Łopuchowo to miejsce, do którego można się przywiązać.
Czytaj więcej
Freelancing
Freelancer to osoba, która wykonuje zlecenia na podstawie umowy innej niż umowa o pracę. Freelancing jako metoda pracy zdecydowanie zyskuje popularność. Dla takich osób możliwe jest pracowanie prawie z każdego miejsca. Dlaczego by nie pracować zdalnie w pięknym otoczeniu Łopuchowa?.
Czytaj więcej
Arboretum Leśne w Zielonce
„Obecnie Arboretum Leśne stanowi obiekt dydaktyczny, naukowy, przyrodniczy i kulturowy. Umożliwia licznym grupom zwiedzających poznanie wiele różnych gatunków roślin z Polski i ze świata. Na powierzchni 86 ha zgromadzono ok. 1100 gatunków i odmian drzew i krzewów oraz 560 zinwentaryzowanych roślin zielnych, które wprowadzone są według wymagań siedliskowych. Arboretum podzielone jest na dwie części, 23 ha stanowi park krajobrazowo – dendrologiczny, pozostałe 63 ha stanowią powierzchnie drzewostanowe. W arboretum znajdują się kolekcje roślin wodnych i bagiennych, roślin wrzosowatych oraz użytkowych. Ponadto założone są zachowawcze powierzchnie drzewostanowe gatunków rodzimych i obcego pochodzenia (ex situ) wykorzystywane do prowadzenia badań. Ważną z formą działalności arboretum jest szeroko pojęta edukacja i popularyzacja wiedzy botanicznej skierowana do uczniów wszystkich szczebli szkół a także dla osób dorosłych.” - www1.up.poznan.pl/arboretum/alz/historia
Czytaj więcej
Kąpielisko
Bezpośrednio przy osiedlu w pobliskim stawie zostanie wyznaczone niestrzeżone kąpielisko.
Czytaj więcej
Bezpieczeństwo
Bezpieczna okolica do zabaw dla dzieci bez konieczności bycia przez cały czas pod czujnym okiem rodziców.
Czytaj więcej
Marcin Luther
Dwór w Łopuchowie należał do rodziny Luther oraz Mosebach. Rodzina Luther spokrewniona była ze słynnym Marcinem Luthra, który przybił 95 tez w 1517 roku w Wittenberdze.
Czytaj więcej
KS Łopuchowo 1999
Lokalny klub sportowy występujący aktualnie na poziomie A Klasy.
Czytaj więcej
Nadleśnictwo Łopuchówko
Jednostka organizacyjna Lasów Państwowych, która obejmuje między innymi Łopuchowo. Na terenie nadleśnictwa wytyczone są 3 szlaki turystyczne. Na Dziewiczej Górze mieści się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Poznania oraz okoliczne lasy. Powierzchnia nadleśnictwa wynosi 24094 hektarów.
Czytaj więcej
Brak zanieczyszczenia hałasem
Cisza i spokój od miejskiego zgiełku.
Czytaj więcej
Obcowanie z naturą
Kiedy mieszkasz bliżej natury, pozwala to korzystać z korzyści zarówno fizycznych jak i psychicznych. Naturalny świat wokół umożliwia obcowanie w naturą. Przechadzka po łopuchowskich polach i ścieżkach potrafi być bardziej relaksująca niż dzień spędzony w SPA.
Czytaj więcej
Szkoła
W Łopuchowie mieści się Szkoła Podstawowa.
Czytaj więcej
Lokalna żywność
Łatwiejszy dostęp do lokalnych producentów żywności.
Czytaj więcej
Cisza
Której nie znajdziesz w mieście.
Czytaj więcej
Plan na wieś
My go mamy i Wy na tym skorzystacie.
Czytaj więcej
Koszty
Życie na wsi jest tańsze niż w mieście.
Czytaj więcej
Inwestycja
Łopuchowo jest miejscowością, która będzie się rozwijać. Zdecydowanie spowoduje to wzrost cen nieruchomości. Ponadto inwestycja w dom lub działkę stanowi doskonałe zabezpieczanie przed inflacją.
Czytaj więcej
Drogi
Pełna infrastruktura dróg połączona ze ścieżkami rowerowymi tworzy przyjazny układ komunikacyjny dla wszystkich użytkowników dróg.
Czytaj więcej

ZOBACZ NASZE OSIEDLE

Panorama osiedla

Łopuchowo sąsiedztwa położone jest w niewielkiej odległości od Poznania, gwarancją na szybką i bezproblemową komunikację jest szynobus, będący alternatywą dla dojazdu samochodem drogą krajową 196.

ŁOPUCHOWO SĄSIEDZTWA

Infrastruktura osiedla

W ramach planowania osiedla Łopuchowo Sąsiedztwa stworzyliśmy wstępną koncepcję zabudowy terenu usługowego 3U. Dominującą rolę w kwartale usługowym pełni otwarty wspólny teren placu (ponad 3500m2 powierzchni) o zróżnicowany przeznaczeniu.

Otoczenie

Sklepy i Coworking

Po prawej stronie, na wprost zabudowań stajni zlokalizowane są 3 modułowe budynki usługowe, tworzące zamknięcie architektoniczne placu. Modułowość pozwala dostosować najmującym pod siebie potrzebną przestrzeń lokalu, czy to pod handel, czy usługi gastronomiczne z dodatkowym letnim ogródkiem. Północny budynek przeznaczony został pod codzienny market spożywczy.

Przy nim istnieje możliwość lokalizacji lokalnej piekarni, oferującej lody i ciasta, także na miejscu z dostępnym ogródkiem letnim od strony placu. Na piętrze dwukondygnacyjnych budynków jest możliwość wynajmu powierzchni na przykład pod gabinety kosmetyczne, lekarskie czy rehabilitacyjne. Północną część kwartału zajmuje parking ze strefą dostaw, zarezerwowano miejsca pod stację rowerową, paczkomat i bankomat.

Sklepy
Punkty usługowe
Co-working
Restauracja

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem sprzedaży.

Opiekun inwestycji Waldemar Dubert
tel. 512 757 220
waldemardubert@ekolopuchowo.pl

Dobromił Bugajny
tel. 502 758 378
dobromil@ekolopuchowo.pl

 

Dariusz Walczak
tel. 601 637 635
dariusz@ekolopuchowo.pl

 

Karol Toporek
tel. 61 8220 993
karol@ekolopuchowo.pl

Biuro sprzedaży EKO-Łopuchowo sp. z o.o.
Błażeja 6B/18,
61-608, Poznań

Napisz do nas